KONKURS "RODZINNE MUZYKOWANIE"
W dniu 2019-10-04, o godzine 18:32
REGULAMIN  PRZEGLADU
FILMÓW KRÓTKOMETRAZOWYCH

Przedszkole 417 „ MUSZELKA” zaprasza wszystkich kreatywnych rodziców i pomysłowe dzieci do udziału w przeglądzie filmów krótkometrażowych:
„ Rodzinne muzykowanie”

W tym roku przedszkolnym szczególną uwagę dzieci i ich opiekunów skierowałyśmy na stymulowanie rozwoju poznawczego, emocjonalnego, ruchowego i społecznego poprzez różne formy aktywności muzycznej. Kontakt z muzyką rozwija wrażliwość zmysłową, ożywia pracę umysłu, pobudza procesy spostrzegania, wzmacnia koncentrację uwagi, wpływa także na rozwój mowy a przede wszystkim rozwija wyobraźnię i inwencję twórczą.
Odkrywanie świata dźwięków, rozpoznawanie ich, naśladowanie, określanie ich źródła pochodzenia to wspaniała zabawa dla dziecka, która prowadzi do zrozumienia muzyki i czerpania satysfakcji i przyjemności z obcowania z nią.
Poszukując nowych inspiracji zapraszamy wszystkich chętnych do kręcenia krótkich filmików przedstawiających  „Rodzinne muzykowanie” w ciekawy, pomysłowy sposób. Można grać, śpiewać , tańczyć…kto co lubi i potrafi !
Wszyscy uczestnicy konkursu objęci zostaną ochroną danych osobowych i wizerunku. Filmiki będą objęte prawami autorskimi i ich odtworzenie będzie możliwe tylko w placówce Przedszkola 417 w dniu wyznaczonym przez organizatorów.

Organizator konkursu:
Ewelina Iwanowska- Stelmasiak
Barbara Knobloch

Regulamin konkursu:

1. Konkurs jest skierowany do dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 417 i ich rodziców.

2. Technika – krótkie (do 6 min.) filmiki nagrywane w formie cyfrowej. Przedłożone w formie pliku na nośniku USB

3. Kryteria oceny:
  • oryginalność
  • pomysłowość
  • kreatywne podejście
  • walory artystyczne

4. Konkurs trwa od 04.10.2019r. do 25.10.2019r.

5. Przedłożone filmiki będą oceniane przez niezależne jury powołane przez organizatora konkursu, a decyzja jury o przyznaniu nagrody lub wyróżnienia jest ostateczna. W składzie jury znajdą się:

·     Pani dyrektor Przedszkola 417-  Edyta Sasim
·     Barbara Kaczyńska
·     Paulina Pawlak
·     Monika Jednorowska

6. Zwycięzcy  otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy.

7. Rozstrzygnięcie konkursu i pokaz wszystkich filmików nastąpi w dniu 25.10.2019r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Przedszkola 417.

11. Prace na konkurs należy dostarczyć osobiście do nauczycielek grup do dnia 21. 10.2019r. na nośniku USB.