O nas
Przedszkole Nr 417 w Warszawie rozpoczęło działalność 18 kwietnia 2011r. Organem prowadzącym placówkę jest miasto stołeczne Warszawa – Dzielnica Warszawa Bemowo, nadzór pedagogiczny sprawuje  Mazowiecki Kurator Oświaty.
 
Przedszkole Nr 417 w Warszawie usytuowane jest na Bemowie, oddalone od głównych ulic, nieopodal Parku Górczewska. Jest to nowoczesny, spełniający wymogi Unii Europejskiej obiekt, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otoczony jest ogrodem, gdzie dzieci swobodnie mogą spędzać czas. Bezpieczny i dobrze zagospodarowany plac zabaw, wyposażony w piaskownicę, nowoczesny sprzęt do gier i zabaw dostosowany do wieku dzieci, pozwala przedszkolakom aktywnie spędzać wolne chwile.
 
Budynek przedszkola jest jednopiętrowy, murowany, w całości przystosowany do potrzeb dzieci.  Każda grupa posiada wielokolorową, przestronną i  słoneczną salę, w której umieszczone są  zabawki i pomoce dydaktyczne, przystosowane w pełni do potrzeb, zainteresowań i wieku dzieci. Zorganizowane są tam kąciki zainteresowań (kącik plastyczny, muzyczny, czytelniczy, przyrodniczy, kreatywnej twórczości), w których dzieci bardzo lubią spędzać czas, szczególnie podczas zabaw swobodnych. W salach umieszczone są tablice tematyczne zmieniające się zgodnie z porami roku i aktualnie realizowanym tematem zajęć. W dwóch salach dzieci starszych zainstalowane zostały tablice multimedialne, które urozmaicają zajęcia dydaktyczne.
 
Przedszkole czynne jest w godzinach 6.30 - 17.30. W placówce funkcjonuje 6 oddziałów dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Dla dzieci 3 i 4 letnich organizowane jest leżakowanie. Posiłki dla dzieci przygotowywane są na miejscu, kuchnia zapewnia świeże, smaczne i zdrowe posiłki. 
 
Harmonogram posiłków:
- śniadanie - 8.30
- II śniadanie- 10:30
- obiad (II danie)- 12:00
- obiad (I danie) połączony z podwieczorkiem- 14:30
 
Wykwalifikowany i przyjazny personel dokłada wszelkich starań, aby dzieci radośnie stawiały pierwsze kroki w samodzielnym odkrywaniu i poznawaniu otaczającego je świata. Placówka dostarcza przedszkolakom wiele radości, stwarza poczucie bezpieczeństwa, a w atmosferze ciągłej zabawy i wzajemnego szacunku, dzieciom łatwiej i przyjemniej zdobywa się wiedzę. Przedszkole stwarza odpowiednie warunki nauczania i wychowania, realizuje program kształcenia i wychowania według wytycznych organu prowadzącego oraz Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi, tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie "dojrzałości szkolnej".
 
Przedszkole oferuje program zajęć dodatkowych: rytmika, język angielski, korektywa- (dzieci starsze).  Dzieci są pod stałą opieką psychologa i logopedy, rodzice zaś uczestnicząc w cyklicznych spotkaniach z tymi specjalistami mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat wychowania pociech i radzenia sobie w sytuacjach problemowych.
 
Placówka ponadto organizuje przedstawienia teatralne, a także koncerty muzyczne, planowane i realizowane są także wycieczki. Duże znaczenie dla funkcjonowania przedszkola ma prawidłowa współpraca z rodzicami, organizowane są imprezy okolicznościowe o charakterze rodzinnym: Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki czy Festyn Rodzinny.
 
Losowe zdjęcia z galerii
Wyszukiwarka
Newsletter
Biuletyn informacji publicznej